Η τόλμη πρέπει να ανταμείβεται. Έτσι και οι άνθρωποι που αποφασίζουν να τολμήσουν την έκδοση του κόμικ τους με δικούς τους πόρους, πρέπει να είναι προετοιμασμένοι για τις καλύτερες και τις χειρότερες κριτικές. Εμείς βραβεύουμε την καλύτερη αυτοχρηματοδοτούμενη προσπάθεια στα κόμικς για τη χρονιά που πέρασε.
Μετά από τον πρώτο γύρο ψηφοφορίας των μελών της Ακαδημίας, οι υποψήφιες αυτοεκδόσεις για τα Ελληνικά Βραβεία Κόμικς 2022 (με τυχαία σειρά) είναι:
![Το δάσος με τον φάρο- Σενάριο, Σχέδιο & Εξώφυλλο: Τσελεπατιώτης Κωνσταντίνος, Καλλιτεχνική επιμέλεια: -, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση](https://i0.wp.com/ebk.gr/wp-content/uploads/2022/03/1645977408-000-scaled.jpg?resize=870%2C1135&ssl=1)
![Πείνα, η απηνής 1 - Σενάριο, Σχέδιο & Εξώφυλλο: Δήμητρα Νικολαΐδη, Καλλιτεχνική επιμέλεια: -, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση](https://i0.wp.com/ebk.gr/wp-content/uploads/2022/03/1645901971-peinacover.jpg?resize=870%2C1230&ssl=1)
![Η Πριγκίπσσα- Σενάριο, Σχέδιο & Εξώφυλλο: Κωνσταντίνος Κάτσος, Καλλιτεχνική επιμέλεια: -, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση](https://i0.wp.com/ebk.gr/wp-content/uploads/2022/03/1645698239-εξώφυλλο.jpg?resize=870%2C1197&ssl=1)
![Σκοτεινά Μυστικά 3 - Σενάριο, Σχέδιο, Εξώφυλλο & Καλλιτεχνική επιμέλεια: Δημήτρης Κοσκινάς, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση](https://i0.wp.com/ebk.gr/wp-content/uploads/2022/03/Σκοτεινά-Μυστικά-3-Σενάριο-Σχέδιο-Εξώφυλλο-Καλλιτεχνική-επιμέλεια-Δημήτρης-Κοσκινάς-Εκδόσεις-Αυτοέκδοση-scaled.jpg?resize=870%2C615&ssl=1)
![Τσοντοκόμικ 2: Αθήνα ένα μεγάλο κρεβάτι – Σενάριο: Κορίννα Μέι Βεροπούλου, Στέλλα Στεργίου, Lussaki, Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου Watkinson, Κατερίνα Μ., Poisoner, Σιλένα Νικολοπούλου, Σμαρ, Γεωργία Ζάχαρη, Σιαδώρα, Έλενα Γώγου, Ultramarie, Βαμπιροπούλα, Σχέδιο: Κορίννα Μέι Βεροπούλου, Στέλλα Στεργίου, Lussaki, Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου Watkinson, Κατερίνα Μ., Poisoner, Σιλένα Νικολοπούλου, Σμαρ, Γεωργία Ζάχαρη, Σιαδώρα, Έλενα Γώγου, Ultramarie, Βαμπιροπούλα, Εξώφυλλο: Στέλλα Στεργίου & Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου-Watkinson, Καλλιτεχνική επιμέλεια: Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου-Watkinson, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση](https://i0.wp.com/ebk.gr/wp-content/uploads/2022/03/Τσοντοκόμικ-2.jpg?resize=870%2C1230&ssl=1)
Νικητής αναδείχθηκε το:
Τσοντοκόμικ 2: Αθήνα ένα μεγάλο κρεβάτι – Σενάριο: Κορίννα Μέι Βεροπούλου, Στέλλα Στεργίου, Lussaki, Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου Watkinson, Κατερίνα Μ., Poisoner, Σιλένα Νικολοπούλου, Σμαρ, Γεωργία Ζάχαρη, Σιαδώρα, Έλενα Γώγου, Ultramarie, Βαμπιροπούλα, Σχέδιο: Κορίννα Μέι Βεροπούλου, Στέλλα Στεργίου, Lussaki, Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου Watkinson, Κατερίνα Μ., Poisoner, Σιλένα Νικολοπούλου, Σμαρ, Γεωργία Ζάχαρη, Σιαδώρα, Έλενα Γώγου, Ultramarie, Βαμπιροπούλα, Εξώφυλλο: Στέλλα Στεργίου & Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου-Watkinson, Καλλιτεχνική επιμέλεια: Ρομπέρτα Γιαϊτζόγλου-Watkinson, Εκδόσεις: Αυτοέκδοση
You must be logged in to post a comment.